Tırnak Mantarı

Tırnak Mantarı

Podolife olarak ayak tırnak mantarı, ayak mantarı ilaçları, tırnak mantarına bitkisel çözüm ve mantar tedavisi hizmeti vermekteyiz.

 tırnak mantarı ilacı ayakta

Ayak mantarı nasıl geçer diyorsanız; tırnak mantarı ilacı ve mantar kremi ile bu tedaviyi yapabilirsiniz.

Ayak mantarı nedir?

Tıp biliminde Fungal Enfeksiyon olarak bilinir.

Ayak mantarı küçük yaştaki çocuklarda da görülen cilt hastalığıdır. İllet bir hastalıktır. Sık sık görülür. Bakımsızlığın ve ihmalin en ciddi sorunları ortaya çıkardığı sinir bozucu bir hastalıktır.

Tedavisi de bir o kadar basittir. Çeşitli cerrahi yöntemler ile birlikte ayak sağlığı merkezlerinde tedavisi 1-2 seansda yapılabilir. Bulaşıcı olması da önemli bir etkendir ve bu yüzden dikkat etmek gerekmektedir. Ortak kullanım alanlarında dikkat etmek lazım. Başkasının ayakkabı ya da terliğini giymek en ciddi risktir. Cilt altında oluşan problemlerden dolayı tırnak mantarı oluşur. Ortak kullanım alanlarından olan havuz, sauna ve banyolarda rahatlıkla bulaşabilir. Bulaşıcı olması yapılan ilk hatada başınızı ağrıtabilir. Geriye dönüş olmadığı için dikkat etmek lazım.

Ayak mantarı kendi kendine geçmez. Mutlaka tedavi etmek gerekiyor. Tırnağın görüntüsündeki bozukluk ilerler ve sıkıntınız da büyür. Tırnak üstündeki değişiklikler gözle görülür ve önlem almak gerekmektedir. Çeşitli macunlar kullanılarak da tedavi edilebilir. Bu bitkisel mantar ilaçları ve kremleri kaşıntı yapacağından tedavinizi bırakmamanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir