Batık Tırnak ‘dan Nasıl Kurtulursunuz?

Batık Tırnaktan kurtulmak için

Batık Tırnaktan Kurtulmak İçin

Ana Telafileri Önleme; Pamuk Topu Yöntemi ile Genel İpuçları

Bir batık ayak tırnağı acı ve tatsız olabilir . İşte ayak tırnağı bazı genel işaretçileri ile birlikte, deri içine büyüyen durdurmak sağlayacak bir yöntemdir . Hattatırnak batması çıkarmak için ameliyat almak zorunda engelleyebilir !

3 Bölüm 1 : Pamuk Topu Yöntemi

Batık Toenails Adım 1.jpg kurtulun
1
Sıcak ( ya da bunu durabiliriz gibi sıcak ) su ve ingiliz tuzu karışımı ayağını bekletin . Günde en az 15-30 dakika boyunca yapın . Burada amaç iki yönlüdür: Tırnaktan yumuşatmak ve enfekte olmabatık tırnak önlemek için .
ilan
Batık Toenails Adım 2.jpg kurtulun
2
Araçlarınızı toplamak ve hazır olsun . Hazır bir pamuk yuvarlak veya bir parça pamuk , ( örneğin , tırnak etlerini temizlenmesine yardımcı olan bir araç gibi ) sivri bir şey ile birlikte bir cımbız alın .
Batık Toenails Adım 3.jpg kurtulun
3
Batık bölümünde çevresinde ekstra özen , sizin ayak tırnağı kesin. Senin ayak düz kenarlarına yakın bir zaman sivri uçlu parçalar olmadan mükemmel kesilmiş olduğundan emin olun . Yuvarlanır Ayak tırnaklarında batık tırnak neden ,derinin içine büyüyen bir artış olasılığı var .
Batık Toenails Adım 4.jpg kurtulun
4
Senin ayak tırnağı hafifçe yükseltilmiş tutun. Sizin tırnak vecilt arasında pamuk , küçük bir parça koyarak geri gelen tırnak batması tutmalı . [1 ]
Pamuk yuvarlak veya pamuk top birinden ,cımbız ile pamuk küçük bir parça kaldırın.
Batık olan ayak tirnagi köşesine cımbız pamukbiraz tutun.
Köşeye ayak tırnağında altında pamuk itmek için bir şey sivri kullanın . Çok sert sokmayın veya kendinize zarar edecek ! Pamuk parçası köşesine ayak tırnağı biraz altında topu oluşturmalıdır . Bu sizin ayak tırnağı üstünden dışarı taşacak kadar büyük olmak zorunda , ama emin olun o da çok küçük değil, yapmaz . Rahat olduğu gibi sertçe fakat nazikçe kadar pamuk paketi varsa,işi yapmak için pamuk doğru miktarda olacaktır .

Alanını temizlemek ve enfeksiyon riskini azaltmak için yeni pamuk ile yerine günlük pamuklu çorap çıkarın .
Batık Toenails Adım 5 kurtulun
5
Enfeksiyonu durdurmak . Siteye enfeksiyon önleyici merhem sürün ve sargılı tutmak . Neosporin bu amaçlar için çalışıyor .
Batık Toenails Adım 6 kurtulun
6
Parmağın biraz hava ver! Eğer evde olduğunuzda çorap veya ayakkabı giymeyin .
Batık Toenails Adım 7 kurtulun
7
Tekrar kontrol edin. Eğer bir yerdepamuk tutmak ve iyi ayaklarınızı tedavi varsa, tırnak batması , bir kaç hafta içinde geri dışarı büyümek gerekir .
Enfekte olmaktan ayak tutmak için her gün çorap değiştirin. Ayak ağrılı ise , enfeksiyon için günlük kontrol , her günpamuk değiştirin.

3 Bölüm 2 : Batık Toenails önlenmesi için Genel İpuçları

Batık Toenails Adım 8 kurtulun
1
Orta uzunlukta ayak tırnaklarını tutun ve düz genelinde onları düzeltin . Yuvarlanır Nails sorunlar yaratarak ,ayak parmakları etrafındaderi içine büyüyen yüksek bir şans var .
Ayak kesmek için ayak makası veya tırnak makası kullanın . Sıradan tırnak makası onlarayak tırnağı köşesine yakın keskin kenarları bırakmak eğiliminde olduğu kadar küçük .
Optimal , ayak tırnaklarını kez her 2-3 haftada kesmek için deneyin . Ayak tırnaklarını ayak tırnaklarını kesmek , çok hızlı büyür sürece sık sık onları batık olmak için iyi bir şans vermeyecektir .
Batık Toenails Adım 9 kurtulun
2
Lütfen tırnak batması hala rahatsız ederken pedikür kaçının . Pedikür tırnak altındaki deri kötüleştirebilir ; pedikür aletleri bir enfeksiyon kötüleşme veya neden hijyenik daha az olabilir .
Batık Toenails Adım 10 Version 2 kurtulun
3
Ayakkabılarınızı doğru boyutta olduğundan emin olun . Ayak tırnaklarını çok küçük ve basın vardır ayakkabı kolayca onları batık hale gelmesine neden olabilir . Yerine daha küçük , daha samimi olanları geniş ve ferah , büyük ayakkabılar tercih.
Senin ayak üzerinde baskıyı önlemek için açık burunlu ayakkabı giymek çalışın . Parmağın da ele alınmalıdır yana , bandaj kullanın veya sandalet ile çorap giymek . Bu demode olmasına rağmen, ameliyat almak zorunda daha iyidir .
Batık Toenails Adım 11 kurtulun
4
Düzenli batık ayak tırnakları olsun eğer uyanık olun. Eğer bir kez tırnak batması alırsanız , tekrar almak olasıdır , bu nedenle bunu engellemek için adımlar atın.
Batık Toenails Adım 12 kurtulun
5
Günde iki kez ayağa antibiyotik krem uygulayın . Eğer sabah duş alırsanız, ve bir kez yatmadan önce, parmak değil sadece , tüm ayak için antibiyotik krem ​​uyguladıktan sonra . Antibiyotik krem komplikasyonlar ve artan ağrıya yol açabilir, enfeksiyonriskini azaltmaya yardımcı olacaktır .

3 Bölüm 3: Doğrulanmamış Ana Telafiler

Batık Toenails Adım 13 kurtulun
1
Povidon – iyot çözeltisi ile muamele edilmiş olan bir ılık suya ayağınızı bekletin . Yerine ingiliz tuzları ıslatma sıcak su içine povidon – iyot, bir ya da iki kapak dolusu koyun. Povidon iyot çözüm yıkanıp kadar bir koruma katmanı oluşturarak , enfeksiyon ve mantar kavgalar bir antimikrobiyal olduğunu.
Batık Toenails Adım 14 kurtulun
2
Bir dilim limon ileayak sarın ve bir gecede ayak bandaj . Gazlı bez ileayak üzerinde limon ince bir dilim kravat ve bir gece bekletin . Limon asitliği gecede enfeksiyonla mücadelede yardımcı olur.
Batık Toenails Adım 15 kurtulun
3
Ayak tırnağında etrafında cildi yumuşatmak için yağlar kullanın . Tırnaklarını uygulanan yağlar ayakkabı giymek zorunda ayak tırnağında koymak baskıyı azaltarak , nemlendirir vecildi yumuşatmaya yardımcı olabilir . Hızlı yardım için Aşağıdaki yağları deneyin :
Çay ağacı yağı : Bu ​​uçucu yağ harika kokuyor , bir antibakteriyel ve anti – fungal ajan hem de.
Bebek yağı : başka büyük kokan mineral yağ , bu çay ağacı yağı antimikrobiyal özelliklere sahip , ancakcilt yumuşatıcı için harika çalışıyor değil .
Batık Toenails Adım 16 kurtulun
4
Potasyum permanganat emmek deneyin . Potasyum permanganat ıslatmadan ayak mantarı için ortak ev tedaviler vardır . 2 ila 3 hafta boyunca , su içinde % 0.04 potasyum permanganat yer ve günde bir kez , ayaklarınızı 15 ila 20 dakika boyunca ıslatın . Ayaklarınız biraz kahverengi dönecek , ama permanganat doğal bir dezenfektan olduğunu ve son derece temiz ayak ve tırnak tutmaya yardımcı olacaktır .
Batık Toenails Adım 17 kurtulun
5
Basıncı azaltmak ve bant yardımı ile drenajı artırmak . Senin ayak altına bir yara bandı güvenli ve uzak tırnak yatağı içine kesme biryerden cilt çekin . Hüner uzakta bir yara bandı yardımıyla soruna tırnak cildi taşımaktır . Bu alanda basıncı azaltmak ve doğru yapılırsa , drenaj ve kurutma teşvik edebilir .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir